В 2016 році біля набережної Н. Терешкової (м.Євпаторія) було знайдено залишки 5 дерев’яних кораблів

Опис обʼєкту розкопок

В 2016 році біля набережної Н. Терешкової (м.Євпаторія) було знайдено залишки 5 дерев’яних кораблів. Один корабель, що затонув, знаходиться за 70 метрів на північний схід від причалу N 47 на траверзі церкви Святого Іллі. Виявлено латунну обшивку судна, співробітниками Центру були вилучено дерев'яну люльку середини XIX століття. Друге дерев'яне судно, яке зазнало аварію, знаходиться в районі Кінського пляжу (пляж Соляріс, м.Євпаторія).

Затонулі судна знаходились на глибині близько трьох метрів, на площі довжиною 1200м та шириною 55м. Всі кораблі затонули в різний час і за різних обставин. Поки що відомо, що два з них є купецькими вантажними суднами, які входили до союзницької ескадри часів Кримської війни.

Один корабель, що затонув, знаходиться за 70 метрів на північний схід від причалу N 47 на траверзі церкви Святого Іллі. Виявлено латунну обшивку судна, співробітниками Чорноморського центру підводних досліджень були вилучено дерев'яну люльку середини XIX століття. Друге дерев'яне судно, яке зазнало аварію, знаходиться в районі Кінського пляжу (пляж Соляріс, м.Євпаторія). Затонулі судна знаходились на глибині близько трьох метрів, на площі довжиною 1200м та шириною 55м. Всі кораблі затонули в різний час і за різних обставин. Поки що відомо, що два з них є купецькими вантажними суднами, які входили до союзницької ескадри часів Кримської війни. З досліджених кораблів було вилучено значну кількість предметів, які були внесені до каталогу Музейних предметів РФ, самі кораблі поставлені на облік і внесені по переліку Об’єктів культурної спадщини РФ, тобто привласнені російською окупаційною владою. Жодних звернень до профільних інституцій України від держави-окупанта про проведення розкопок і переміщення предметів з них не поступало 

Розташування