У 2019 році було досліджено місце затоплення санітарного транспорту "Вірменія"

Опис обʼєкту розкопок

У 2019 році було досліджено місце затоплення санітарного транспорту "Вірменія", який затонув у листопаді 1941 року і забрав із собою сім тисяч життів.

З досліджених кораблів було вилучено значну кількість предметів, які були внесені до каталогу Музейних предметів РФ, самі кораблі поставлені на облік і внесені по переліку Об’єктів культурної спадщини РФ, тобто привласнені російською окупаційною владою. Жодних звернень до профільних інституцій України від держави-окупанта про проведення розкопок і переміщення предметів з них не поступало.

Заступником директора т.з . "бюджетної дослідницької установи «Чорноморський центр підводних досліджень»" – Вахонєєвим Віктором Васильовичем було досліджено місце затоплення санітарного транспорту "Вірменія", який затонув у листопаді 1941 року і забрав із собою сім тисяч життів. Всі предмети з дослідженого корабля було вилучено, вони були внесені до каталогу Музейних предметів РФ. Жодних звернень до профільних інституцій України від держави-окупанта про проведення розкопок і переміщення предметів з них не поступало

Розташування потребує уточнення - 44,3579832, 34,4598258

Розташування