Інформація про незаконні реставрації обʼєктів

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Церква Святого Геворка

Під час будівництва у 2019 р. багатоквартирних житлових будинків на території середньовічного монастирського кладовища біля вірменській церкві Св. Геворка (пам’ятка національного значення, обліковий №268/5-Н), було створено загрозу для існування цілісного комплексу пам’ятки архітектури і містобудування національного значення – Генуезька фортеця (Карантину). Остання є частиною колективного номінаційного досьє «Пости та укріплення на торгових шляхах генуезців від Середземного до Чорного морів», яке внесене до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 
У 2020 році земельні ділянки, на яких вже розпочали забудову, все ж таки були визначені як охоронна зона пам’ятки, і будівельні роботи припинили. Однак дисонуючі частини споруд, які вже було зведено, і досі не демонтовані. 
Стан церкви на сьогодні невтішний: по всьому фасаду трапляються неадаптовані місця післявоєнних ремонтів; тріщини й елементи старовинної кладки укріплені сучасним цементом. Біля входу до церкви згруповане каміння,  яке, скоріш за все, є елементами стіни. На відстані 10,5 м від східної стіни проходить газова труба, опори якої стоять на храмовому некрополі.
Окрім загрози забудови території Карантину і охоронної зони Церкви Святого Геворка, великі ризики несуть і нерегульовані будівельні роботи в самій церкві, які проводяться вірменською общиною без втручання окупаційних органів охорони культурної спадщини, проведення науково-проектувальних та підготовчих робіт. Так у 2018 – 2019 роках, при проведенні робіт з укріплення стін, була замінена покрівля з використанням сучасних матеріалів, що, хоча й захистило пам’ятку від подальшого метеорологічного впливу, однак спотворило її зовнішній вигляд. 

Галерея

Апсида церкви Святого Геворка (Георгія) з півдня Апсида церкви Святого Геворка (Георгія) з півночі Некрополь церкви Святого Геворка (Георгія) із незаконною забудовою Церква Святого Геворка (Георгія) з півночі

Карта

Відповідальні за проведення робіт

  • Незаконні будівельні роботи - т. зв. «Община вірмен Криму»
  • Дозвільна документація - т. зв. «Міністерство культури Республіки Крим», т. зв. «Державний комітет охорони культурної спадщини Республіки Крим», т. зв. «Управління капітального будівництва Адміністрації міста Феодосії»

Додаткові файли

Інформація відсутня