Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Святилище Трудове 2

Святилище Трудове 2 є пам’яткою епохи пізньої бронзи. Відкриття таких об’єктів є надто унікальним. Воно проливає світло на життя та організацію історичного ландшафту стародавнього Криму; на те, як жили люди на півострові в епоху бронзи, ким вони були й у що вірили. На сьогодні наші знання в цій галузі не є вичерпними, а тому будь-які такі об’єкти є вкрай цінними.

Пам’ятку виявлено геологічною розвідкою у 2015 р. під час робіт при проєктуванні магістрального газопроводу Краснодарський край – Крим . Спочатку об’єкт було інтерпретовано, як звичайний курган. Подальші незаконні розкопки дали змогу змінити його інтерпретацію.

До складу пам’ятки входять кам’яний насип, який впущено в материк, і кам’яний прямокутний майданчик під цим насипом. Цей майданчик представлено кам’яною вимосткою та обкладкою бортів каменем. У центрі святилища на вимостці було знайдено керамічний ліпний кубок.

Святилище Трудове 2 було незаконно розкопано «під знесення» у 2016 р. під час будівництва магістрального газопроводу Краснодарський край – Крим. На сьогодні пам’ятку втрачено.

Карта

Відповідальні особи

  • Власов Володимир Петрович - т.зв. «ТОВ НВЦ "Кримське археологічне товариство"»

Додаткові файли

Інформація відсутня