Інформація про незаконні реставрації обʼєктів

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Сімферопольський художній музей

Сімферопольський художній музей розміщується в колишній будівлі Офіцерського клубу 51-го піхотного Литовського полку. Будівля зведена на початку ХХ століття під керівництвом архітекторів Ф. К. Кіблера та Є. Д. Садовського. 22 жовтня 1913 року кримські газети висвітлювали подію освячення новозведеної будівлі, що збіглася зі святкуванням 104-ї річниці розквартированого в Сімферополі Литовського полку, який свого часу брав участь у Бородінській битві, «Битві народів» під Лейпцигом та закордонних походах.
У 1920 році будинок перейшов до Червоного Хреста, а з 24 червня 1922 року, після тривалих звернень професора Ернста, що завідував на той час Центральним музеєм Тавриди, будівлю передано під музей. У 1936-1937 рр було створено Сімферопольську картинну галерею, яку через 30 років (у 1966 році) перейменували на Сімферопольський художній музей.
У 1980-1990 рр у музеї проводилася реставрація, під час якої було відновлено як інтер'єри Офіцерських зборів, так і елементи його зовнішнього оздоблення.
Наступну «реставрацію» почала  горезвісна компанія «Меандр», якою було спотворено не одну пам’ятку Криму. Протиаварійні роботи восени 2016 року, окрім реконструкції покрівлі, гідроізоляції підвалу та створення зовнішньої дренажної системи, включали й демонтаж автентичних балконів другого поверху на східному і західному фасадах. 

Галерея

Східний фасад музею із залишками балкону Східний фасад до демонтажу балкону

Карта

Відповідальні за проведення робіт

  • Проектувальник - ТОВ «Меандр»
  • Підрядник - ТОВ «Меандр», т. зв. ТОВ «PLACHINTA»
  • Дозвільна документація - т. зв. «Міністерство культури Республіки Крим», т. зв. «Державний комітет охорони культурної спадщини Республіки Крим», ФАУ «Головне управління державної експертизи», Міністерство культури РФ

Джерела

Додаткові файли

Інформація відсутня