Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Поселення Карабай Кіліус

Поселення Карабай Кіліус є одночасно історичним селом та поштовою станцією.

Пам’ятку було виявлено у 2016 р. під час будівництва магістрального газопроводу Краснодарський край – Крим . Методика виявлення поселення викликає сумніви через те, що його межі локалізувалися за зольними плямами на околиці с. Карабай (Дятлівка). Немає сумнівів, що пам’ятка розташована й на території сучасного села й також потребує охорони.

Поселення Карабай Кіліус датується XVI – XX ст. Ділянку поселення середини XIV–XV ст. знищено під час вирівнювання річища р. Куру Індол у 1970-х рр. На території об’єкта також зафіксовано культурний шар та поховання ранньосередньовічного часу (VI–VII ст.).

До складу пам’ятки входять ділянки поселення VI–VII ст. (з одиничними похованнями на ньому), XVI – середини XIХ ст., другої половини XIX – XX ст., поштова станція Карабай Кіліус, колодязі та арики часу до масової еміграції кримських татар до Туреччини після Кримської війни.

Поселення Карабай Кіліус було незаконно розкопано «під знесення» у 2016 р. під час будівництва магістрального газопроводу Краснодарський край – Крим. На даний час повністю знищено близько 1,4 га території поселення.

Карта

Відповідальні особи

  • Гаврилов Олександр Вікторович - т.зв. «Інститут археології Криму РАН»

Додаткові файли

Інформація відсутня