Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Поселення «Госпіталь II»

Поселення «Госпіталь II» є поселенням-зимівником племен бронзової доби. Воно цікаве тим, що має спеціальні потужні «оборонні» мури, які призначалися для захисту стародавніх скотарів та молодняка худоби від холодних зимових морських вітрів. Збудували поселення представники кам’янської культури Східного Криму. Зрубно-білозерські племена у подальшому також активно використовували пам’ятку.

Поселення активно використовувалося впродовж двох періодів: середньої та пізньої бронзи. Згодом пам’ятка обмежено використовувалася в античний час, а в Епоху Великого переселення народів (точніше у 360/370 – 440/450 рр.) тут було зроблено кочівницьке поховання.

До складу пам’ятки входить два вітрових «оборонних» мура, кам’яні споруди, сховища-землянки, господарські ями, різночасові поховання.

Пам’ятку було незаконно розкопано «під знесення» у 2017 р. у процесі будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь. Через втрату ландшафтноформуючої частини пам’ятки (вітрових «оборонних» мурів) об’єкт можна вважати повністю знищеним.

Карта

Відповідальні особи

  • Бєйлін Денис Володимирович - - Інститут археології Російської академії наук

Додаткові файли

Інформація відсутня