Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Поселення «Госпіталь I»

Поселення «Госпіталь I» є унікальною частиною історичного ландшафту Боспорського царства. Зараз це єдине відоме поселення будівельників курганів.

Поруч із ним розташований курган Госпітальний, один із гряди елітарних курганів Джарджави, на будівництві якого, вочевидь, були залучені мешканці поселення.

Загибель поселення «Госпіталь I» також висвітлює унікальну ситуацію для кримської археології: під час останніх незаконних розкопок в одному з «хлівів» було досліджено останки людини й корови, яких завалило стінами споруди під час сильного землетрусу.

Пам’ятка датується другою половиною IV – першою третиною III ст. до н.е.

До складу поселення входять руїни будівель (залишки житлових будівель, огорожі садиб, напівземлянки-хліва) і господарські ями. Ступінь збереженості культурного шару та будівельних залишків поселення дуже низький.

Частково пам’ятку знищено автомобільною дорогою до району Аршинцеве (м. Керч, АРК, Україна). Незаконні археологічні розкопки 2017 р., які були здійснені під час будівництва транспортних підходів до Керченського мосту, ще більше знищили поселення. Було незаконно розкопано 1,07 га пам’ятки. Зазначимо, що з цієї площі, лише 0,18 га досліджувалося вручну. Решта території була «розкопана» важкою будівельною технікою.

Галерея

Панорамний знімок з квадрокоптера розкопу 2017 р. на поселенні «Госпіталь I» (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.1. М.: ИА РАН, 2019. С. 63) 2 Поселення «Госпіталь I». Будівельний комплекс1. Вид з північного сходу. Фото з квадрокоптера. (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.1. М.: ИА РАН, 2019. С. 65)

Карта

Відповідальні особи

  • Рукавішнікова Ірина Вікторівна - Інститут археології Російської академії наук

Додаткові файли

Інформація відсутня