Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Поселення Аргін — хутір та поштова станція на Керченському півострові

Поселення Аргін — хутір та поштова станція на Керченському півострові відноситься до часів панування тут Російської імперії.

Аргін було відкрито у 2016 р. під час проєктування автомобільної дороги Керч-Севастополь.

Пам’ятка датується кінцем ХІХ – першою чвертю ХХ ст. Можлива наявність шару IV – III ст. до н.е. у північній частині комплексу, що зараз є недослідженою.

До складу поселення Аргін входять руїни будівель та попелясті пагорби.

Незаконні археологічні розкопки «під знесення» на поселенні Аргін було здійснено у 2017 р. Розкоп мав площу майже 1,4 га та субширотно розсікає пам’ятку на дві частини. У результаті було відкрито й частково досліджено три ймовірні садиби. Масштаб та планування однієї з них (№ 3) дає змогу припустити, що це була поштова станція. Розсічення поселення та втрата його формотворчого ядра (станція) ставить питання про те, що пам’ятку археології, як таку, можна вважати втраченою.

Галерея

Поселення Аргін. Будівельний комплекс 3. Вид згори (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.1. М.: ИА РАН, 2019. С. 206 - 207) Цілі форми керамічних, фаянсових та скляних посудин (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.1. М.: ИА РАН, 2019. С. 214)

Карта

Відповідальні особи

  • Рукавішнікова Ірина Вікторівна - Інститут археології Російської академії наук

Додаткові файли

Інформація відсутня