Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Могильник Арма-Елі

Могильник Арма-Елі є кримськотатарським цвинтарем, який у Новий час був розташований на північній околиці однойменного села. Ймовірно, пам’ятку виявлено під час здійснення будівельних робіт зі спорудження автомобільної дороги Керч-Севастополь.

Російські археологи, незважаючи на очевидну інтерпретацію та хронологію об’єкта, використовували «сталінську» назву с. Арма-Елі - «Батальне», що з’явилося в результаті депортації кримськотатарського народу в 1944 р.

Російські археологи датували могильник ХІХ ст. Ймовірно, його хронологію треба позначити другою половиною XIX – початком ХХ ст.

До складу пам’ятки входять підбійні могили з різноманітним типом закладу підбою: засипання могильної ями попелом, закладення кам’яними плитами, дошками або цеглою.

Могильник було незаконно розкопано «під знесення» у 2017 р. під час спорудження автомобільної дороги Керч-Севастополь. Під час робіт було знищено 152 поховання. Опубліковані матеріали підтверджують використання важкої будівельної техніки під час незаконних розкопок. Зазначимо їхній низький методичний рівень: на сьогодні ми не маємо інформації, що хоча б одне поховання було відкрито з боку вхідної ями й під час робіт було збережено склепіння підбою.

Карта

Відповідальні особи

  • Храпунов Ігор Миколайович - т.зв. «БФ "Спадщина Тисячоліття"»

Додаткові файли

Інформація відсутня