Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Кизил-кобинське поселення Біюк-Отаркой

Кизил-кобинське поселення Біюк-Отаркой належить до т.зв. «таврського» періоду історії Криму. Незважаючи на те, що на гірському масиві Кок-Агач-Даґлари є добре відомі кизил-кобинські могильники, поселення майже не трапляються.

Ця пам’ятка археологічно не досліджена, отже має важливе значення для кримської археології. Поселення виявлено у 2017 р. під час незаконних розвідок, проведених у рамах проєктних робіт із будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь. Російські археологи кизил-кобинському поселенню Біюк-Отаркой надали назву «Стіна 1», «на честь» найсхіднішої, першої, підпірної стіни автомобільної дороги Керч-Севастополь на гірському масиві Кок-Агач-Даґлари.

Поселення датується VIII – першою половиною VI ст. до н.е. Поодинокі знахідки ХІХ ст. свідчать, що пам’ятку розташовано на господарській периферії історичного села Біюк-Отаркой. До складу пам’ятки входили господарські ями з одиночним санітарним похованням у одній із них та каїрн-вал (межова стіна).

Кизил-кобинське поселення Біюк-Отаркой було незаконно розкопано «під знесення» у 2017–2018 рр. у межах будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь. Загальна площа, на який об’єкт знищено становить 0,3 га.

Галерея

Категорії знахідок, виявлених на поселенні: 1, 2 – монети; 3-8 - вироби з бронзи; 9-11 - керамічні вироби (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.2. М.: ИА РАН, 2019. С. 332) Категорії знахідок, виявлених на поселенні: 12 - виріб з кістки; 13-20 - вироби з каменю (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.2. М.: ИА РАН, 2019. С. 333) Кизил-кобинське поселення Біюк-Отаркой після закінчення робіт. Вид зі сходу (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.2. М.: ИА РАН, 2019. С. 328 - 329)

Карта

Відповідальні особи

  • Бєйлін Денис Володимирович - Інститут археології Російської академії наук

Додаткові файли

Інформація відсутня