Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Кургани 1, 2, 5 курганної групи Фонтан 2

Кургани 1, 2, 5 курганної групи Фонтан 2 є складними та яскравими пам’ятками, які виникли у бронзову добу. Спочатку два з них були святилищами. Вони, ймовірно, були присвячені культу вогню та являли собою прямокутний кромлех (споруду з вертикально поставлених кам’яних плит) та квадратний у плані каїрн (кам’яний насип) у його центрі.

Комплекс кургану 5 мав найкращій стан збереження в групі та загалом для аналогічних пам’яток. Він мав два кромлехи – один перебував у центрі каїрна. Поверх насипу каїрна частково зберіглася вимостка. Згодом (у фіналі бронзового віку) святилища перекриваються курганним насипом із круглим кромлехом, робляться перші поховання в кам’яних ящиках прямо в центрі каїрнів колишніх святилищ.

У кургані 2 святилища не було й тому замість каїрна поховання зробили на вершині кам’яного останця. Далі поховання здійснюються у фіналі бронзової доби представниками ямної археологічної культури, скіфами (курган 2, склеп з 10 похованнями IV – початку III ст. до н.е.) та половцями в середньовіччя (курган 2, похований воїн).

Кургани 1 і 5 перетворюються, ймовірно, на некрополь кланів ямників. У кургані 1 спостерігаємо вісім додаткових впускних поховань и у 5-му – 2 відповідно.

Кургани 1, 2, 5 курганної групи Фонтан 2 було незаконно розкопано «під знесення» у 2017 р. у процесі будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь.

Галерея

1 Курганна група Фонтан 2, курган 5. Ортофотоплан ч.1 (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.1. М.: ИА РАН, 2019. С. 304) Курганна група Фонтан 2, курган 5. Ортофотоплан ч.2 (Крым – Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. в 2 т. Т.1. М.: ИА РАН, 2019. С. 305)

Карта

Відповідальні особи

Інформація відсутня

Додаткові файли

Інформація відсутня