Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Курган Трудове 3

Курган Трудове 3 належить до спадщини ямної культурно-історичної спільноти. Пам’ятка цікава у вивченні історії Криму бронзової доби та розуміння шляхів кочівлі стародавнього населення Подніпров’я до Криму.

Курган виявлено під час розвідок та незаконних розкопок у процесі будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь у 2018 р.

Пам’ятка належить до епохи бронзи та була залишена представниками ямної культурно-історичної спільноти.

Насип кургану було споруджено у 2 етапи. Після того, як була зроблена головна могила, у кургані була похована ще одна людина, а сам насип був досипаний.

Пам’ятку не можна назвати добре вивченою хронологічно: одне з впускних поховань та кам’яна вимостка в насипі кургану залишилися недатованими.

До складу пам’ятки входили: курганний насип, кам’яна вимостка в ньому та 4 поховання, з однією основною могилою, де було поховано троє дітей.

Курган Трудове 3 було незаконно розкопано «під знесення» у 2018 р. у процесі будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь. На сьогодні пам’ятку втрачено. В основній могилі були знайдені сильно залощені трубчасті кістки тварин зі слідами бронзи на них – ймовірно, це був музичний інструмент, поміщений у могилу дітей.

Карта

Відповідальні особи

Інформація відсутня

Джерела

Інформація відсутня

Додаткові файли

Інформація відсутня