Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Курган із кам’яним ящиком у районі м. Бахчисарай

Курган із кам’яним ящиком у районі м. Бахчисарай належить до раннього етапу освоєння околиць сучасного м. Бахчисарай. Споруджений у бронзове століття, він став цвинтарем кочових кланів ямної історико-культурної спільноти та катакомбної археологічної культури. Наявність у кургані розписного «таврського» (кемі-обінського) ящика вкотре підтверджує наявність континуїтету в існуванні історичного ландшафту некрополів у стародавньому Криму.

Поміж інших кемі-обінських старожитностей, це поховання вирізняється тим, що було здійснено у вигляді пізнього підпоховання в курган.

Пам’ятка датується бронзовим – раннім залізним віком.

До складу кургану входить 6 поховань ямної культурно-історичної спільноти, катакомбної археологічної культури та один «таврський» (кемі-обінський) кам’яний ящик для здійснення поховання.

Ящик із «таврськими» (кемі-обінськими) розписами було вилучено з кургану в 1998 р., під час охоронних досліджень співробітниками Бахчисарайського музею-заповідника. Сам курган було незаконно розкопано «під знесення» у 2017 р . під час будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь.

Карта

Відповідальні особи

Інформація відсутня

Джерела

  1. Сиротин С.В., Богачук Д.С., Волошинов А.А. Исследования курганных могильников в Юго-Западном Крыму // Археологические открытия. 2017 год. М.: Институт археологии РАН, 2019. С. 270-272;
  2. Богачук Д.С., Сиротин С.В. Курганы в зоне строительства автодороги Керчь – Севастополь (Республика Крым, Бахчисарайский район) // Города, селища, могильники. Раскопки 2017. Материалы спасательных археологических исследований. том 25. Москва: Институт археологии РАН, 2018. С. 46-53;
  3. Богачук Д.С., Сиротин С.В., Волошинов А.А. ПРЕДВАРИТЕЛЬНЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ РАСКОПОК В БАХЧИСАРАЙСКОМ РАЙОНЕ В 2017 г. // История и археология Крыма. Вып. VIII. Севастополь: Колорит, 2018. С. 24-25;
  4. Сиротин С.В., Богачук Д.С., Волошинов А.А. Исследования курганных могильников в Бахчисарайском районе Республики Крым // Крым - Таврида. Археологические исследования в Крыму в 2017–2018 гг. К 100-летию российской академической археологии. Том II. Москва: Институт археологии РАН, 2019. С. 187-200.

Додаткові файли

Інформація відсутня