Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Курган Чюрюбаш 4

Курган Чюрюбаш 4 розташований на периферії хори (сільськогосподарської округи) Німфея й належить до доеллінської доби. Він цікавий у вивченні періоду історії Криму перед початком Великої грецької колонізації та трансферу населення Керченського півострова в епоху бронзи - ранньої залізної добі. Пам’ятці надано «сталінську» назву с. Чюрюбаш – « Пріозерне», яка з’явилася внаслідок депортації кримськотатарського народу у 1944 р.

Спорудження кургану відбулося в час пізньої бронзової доби. Цьому часу належать 2 поховання, одне з яких основне. Інші є впускними й належать до часу пізньої бронзової доби та VII – VI ст. до н.е. До складу пам’ятки входить кам’яна крепіда (підпірна стіна) і 6 поховань: 5 у кам’яних ящиках та одне в ґрунтовій могилі.

Курган Чюрюбаш 4 було незаконно розкопано «під знесення» у 2016 р. під час будівництва магістрального газопроводу Краснодарський край – Крим. Пам’ятку можна вважати такою, що повністю втрачено. Під час незаконних розкопок застосовувалася важка будівельна техніка, через що було практично повністю знищено впускне поховання в ґрунтовій могилі VII–VI ст. до н.е. Зрозуміло, що решту поховань вдалося дослідити завдяки тому, що вони були в кам’яних ящиках.

Карта

Відповідальні особи

  • Зінько Віктор Миколайович - т.зв. «ТОВ "Кримське археологічне товариство"»

Додаткові файли

Інформація відсутня