Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Хора античного Пантікапея

Хора античного Пантікапея через масштабне господарське освоєння Керченського півострова в XIX–XX ст. виявилася практично повністю втраченою. Тому відкриття сільської садиби, якою є поселення «Аккоз 6 Східне», незважаючи на його пошкодження, для вивчення та розуміння античної хори Пантікапея залишається важливою і ключовою подією.

Садибу відкрито у 2008 р., проте її межі було визначено під час незаконних розвідок у 2016 р. Російські археологи надали пам’ятці «сталінську» назву с. Аккоз - «Горностаївка», яка з’явилася в результаті депортації кримськотатарського народу в 1944 р.

Поселення Аккоз 6 Східний датується другою половиною IV – початком III ст. до н.е.

До складу пам’ятки входять: руїни садиб, які представлені залишками стін та вимощеннями дворів, а також комплекси господарської периферії (господарські ями та печі).

Площа пам’ятки складає 3,22 га. Незаконні археологічні розкопки «під знесення» у процесі будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь у 2017 р. повністю зруйнували мінімум одну садибу поселення . Водночас російські археологи, які керували знищенням об’єкта, вважають, що вони «досліджували» периферію поселення. Це означає, що на північ можуть зберегтися інші ділянки господарської діяльності та садиби.

Карта

Відповідальні особи

  • Ольховський Сергій Валерійович - Інститут археології Російської академії наук,

Додаткові файли

Інформація відсутня