Інформація про незаконні археологічні розкопки

перелік обʼєктів руйнації памʼяток Криму

Бараки часів Кримської війни 1854–1856 рр

Бараки часів Кримської війни 1854–1856 рр . на гірському масиві Кок-Агач-Даґлари є польовим табором військ Російської імперії. Він був розташований у найближчому тилу армії під час Чорноріченського та Інкерманського боїв. Об’єкт має вузькі хронологічні рамки: після втрати табору на Федюхіних висотах на початку весни 1855 р. і підписанням Паризької мирної угоди, що закінчила Східну війну, в 1856 р.

Пам’ятку виявлено у 2016 р. під час незаконних археологічних розвідок у межах проєктних робіт для будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь.

Незважаючи на розташування пам’ятки на гірському масиві Кок-Агач-Даґлари (на початку ХІХ століття російські переселенці почали називати масив Мекензієвими горами через назву хутора Фоми Мекензія), російські археологи надали пам’ятці колоніальну назву. Тим самим підтверджується кричуща некомпетентність та методичні помилки співробітників Інституту археології РАН.

До складу пам’ятки входять польові бараки армії Російської імперії, печі та залишки насипу батареї. Російські бараки часів Кримської війни 1854–1856 рр. на гірському масиві Кок-Агач-Даґлари було незаконно розкопано «під знесення» у 2018 р. у межах будівництва автомобільної дороги Керч-Севастополь. Було знищено майже половину території пам’ятки – близько 1га.

Карта

Відповідальні особи

  • Бєйлін Денис Володимирович - Інститут археології Російської академії наук

Додаткові файли

Інформація відсутня